Het was niet zomaar dat Mutya Buena voor haar debuutalbum grote namen als George Michael en Amy Winehouse wist te strikken. Dat had natuurlijk alles te maken met haar muzikale verleden. In het begin van de 00’s maakte ze namelijk furore met de girlgroup Sugababes.
Een groep die toen al even bestond. Al op 14-jarige leeftijd kwamen de drie dames bij elkaar om muziek te maken. Het balletje begon te rollen toen Ron Tom, die manager was van All Saints, twee van hen contracteerde na een industry showcase. Het succes van zijn huidige girlgroup liep op z’n einde en hij was op zoek naar opvolgers. Toen de twee nieuwe aanwinsten uiteindelijk een vriendin uitnodigden voor de eerste opnamesessies had hij beet: Sugababes was geboren en scoorde al snel een eerste hit.
Mutya Buena maakte tot 2005 deel uit van het collectief. Een korte ziekte maakte het haar onmogelijk om hun toenmalige nieuwe single Ugly te promoten. Niet veel later verscheen er een bericht dat zij de band had verlaten. Ze wilde meer tijd doorbrengen met haar pasgeboren dochter en zich concentreren op haar gezondheid.
Het zou de eerste stap zijn op weg naar een solocarrière. Want twee jaar later verscheen haar debuutalbum Real girl, voorafgegaan door de gelijknamige single. Een liedje met een bekende sample. Het bereikte de zesde plaats in de Nederlandse Top 40. Er volgde nog één single samen met Groove Armada, maar daarna was ook haar solocarrière voorbij.
